przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Nowy projekt w MOK: porębianie uczą się być digitalni!

15 Października 2020

Tajemnice programowania i strona, dzięki której skonstruować można… robota. Ruszył nowy projekt Pracowni Orange Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Pierwsze zajęcia odbyły już dzieci. 

Udział w nim wziąć mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Mowa o nowym projekcie Pracowni Orange porębskiego MOK-u, który we wrześniu rozpoczął się pod hasłem: „My Digital Life”. - Dzieciom umożliwi rozwijanie umiejętności programistycznych oraz podstaw sztucznej inteligencji, a dorosłym pozwoli na podniesienie swojej wiedzy z następujących zagadnień: mediów społecznościowych, biznesu online, poszukiwania pracy oraz pracy zdalnej - podkreśla Karolina Ostrowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie.

Pierwsza grupa - dzieci w wieku od 8 do 15 lat - rozpoczęła już swoje zajęcia. W trakcie jednego ze spotkań młodzi porębianie zgłębiali tajniki programowania offline. Poznali też stronę internetową służącą do konstruowania robotów „Make a robot”. Co ciekawe, robota po skonstruowaniu można wydrukować.

Dzieci na wcześniejszych zajęciach uczyły się również programować w języku Python z użyciem płytki micro:bit oraz programowania w aplikacji WeDo 2.0. - Cieszymy się, że zajęcia te sprawiają dzieciom tak wiele radości i frajdy - podkreślają organizatorzy zajęć. 

Dla młodszej grupy w wieku od 6 do 9 lat warsztaty odbędą się 20 października, natomiast wszystkie zajęcia w ramach tego projektu będą organizowane do końca 2020 roku. Szczegółowy harmonogram zajęć będzie udostępniony na fanpagu i stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Pracowni Internetowej Orange.

Projekt „My Digital Life” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt ten ma na celu podniesienie umiejętności i kompetencji cyfrowych oraz informatycznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Najaktywniejsi uczestnicy projektu będą mogli bezpłatnie podejść do egzaminów certyfikacyjnych z technologii Microsoft. Całe przedsięwzięcie jest realizowane w ramach inicjatywy Microsoft Philanthropies for Skills and Employability, który ma na celu przeszkolenie około 150 tysięcy mieszkańców Polski.

 

do góry