przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Nowa siedziba porębskich miłośników podróży

25 Czerwca 2021

Od podłogi po sam sufit. Tak wyglądał remont jednego z pomieszczeń MOK zlokalizowanego w najniższej kondygnacji gmachu. Efekt? Zupełnie nowa siedziba porębskiego stowarzyszenia „Himalaje Naszych Możliwości w Porębie”.


Był w opłakanym stanie, teraz pachnie tu świeżo położoną farbą malarską. Chodzi o lokal w podziemiu Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie, gdzie przed laty działała kuchnia, ostatnio zaś - niewielki magazyn. - Plan polegał na tym, by stworzyć z tego miejsca pomieszczenie na cele kulturowe - mówi Grzegorz Gąska, przedstawiciel stowarzyszenia podróżniczego „Himalaje Naszych Możliwości w Porębie”. Dodaje, że ten plan właśnie został zrealizowany.

h1Zakres remontu był ogromny. Zmieniło się tu praktycznie wszystko. Od podłogi po sufit. Prace obejmowały roboty rozbiórkowe, stolarkę okienną i drzwiową, tynki, malowanie, roboty elektryczne i adaptację korytarza.

To jednak nie wszystko. Udało się zakupić także specjalistyczny sprzęt multimedialny, czyli projektor i ekran projekcyjny oraz niezbędne wyposażenie takie jak: stolik pod projektor, szafo-regały, stoły konferencyjne, krzesła, warniki do wody, filiżanki, talerzyki, łyżeczki, a nawet wieszaki. - Wszystko po to, by spotkania z podróżnikami mogły odbywać się z miłej i profesjonalnej atmosferze - podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.
h2Nie udałoby się pewnie jednak bez pomocy z zewnątrz - dofinansowania unijnego, jakie porębskie stowarzyszenie podróżnicze zdobyło na ten cel. Jego wartość wyniosła dokładnie 43 987 zł.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

h3

Operacja "Adaptacja i doposażenie pomieszczeń MOK w Porębie pełniących funkcję kulturalną" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wysokość otrzymanego grantu: 43 987,00 zł.

h4

 

 

do góry