przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Niecka już gotowa. Za moment otwarcie sezonu przy ul. Zakładowej

20 Czerwca 2024

Drobne prace naprawcze, przycinki, koszenie trawy. Od kilku tygodni zielone tereny rekreacyjne przy ul. Zakładowej są przygotowywane do otwarcia tegorocznego sezonu letniego. To już w tę sobotę!

Zamknięty na zimę, lada chwila wróci do łask. Mowa o zielonym terenie przy ul. Zakładowej, jednym z ulubionych miejsc porębian.

Prace porządkowe rozpoczęły się tutaj już kilka tygodni temu. Początkowo, od pozbierania śmieci, teraz trawa koszona jest tutaj regularnie, a zieleń przeszła niezbędne prace pielęgnacyjne.

W ciągu ostatniego tygodnia drobne naprawy techniczne przy ul. Zakładowej prowadziło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. – Skupiliśmy się głównie na niecce basenowej dla dzieci. Było szpachlowanie i uzupełnianie ubytków, a także remont dwóch studni. Ostatecznie niecka została  pomalowana specjalną farbą hydrofobową – mówi Tomasz Turek, prezes porębskich Wodociągów.

Uruchomienie sezonu letniego nastąpi w najbliższą sobotę. Mieszkańcy do swojej dyspozycji, poza basenem dla dzieci, będą mieli także m.in. piaszczystą plażę, ławki z miejscami siedzącymi oraz boiska do piłki plażowej.

NIECKA DLA DZIECI

 PLAŻA mosir

do góry