przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Miasto rewitalizuje teren przy osiedlu Mickiewicza

2 Listopada 2023

Na zlecenie Urzędu Miasta Poręba rozebrano już starą piaskownicę z betonowymi obrzeżami. Zdemontowane zostały też uszczerbione ławki i kosze na śmieci. Rewitalizacja tego terenu ma jednak kompleksowy charakter, dlatego zajęto się również likwidacją dawnego żywopłotu i przycinką drzew.

Wcześniej działką wspólnie zarządzała spółdzielnia i gmina. Ten teren sąsiaduje jednak z własnością gruntową spółki Polskie Linie Kolejowe, dlatego zgodnie z przepisami prawa nie mogły działać tu urządzenia typu piaskownica, gdzie bawiłyby się dzieci. Aktualnie rewitalizowany zielony teren przy ul. Mickiewicza należy do Skarbu Państwa, Urząd Miasta Poręba podjął jednak odpowiednie kroki zmierzające do jego komunalizacji. Dzięki temu miasto będzie mogło nim zarządzać i o niego dbać - mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

Dodaje, że w planach jest, by na tym terenie, po jego rewitalizacji, stanęły nowe ławki z metalową podstawą i drewnianym siedziskiem i nowe, estetyczne kosze na śmieci. Zasiane zostały też już nowe trawniki. Niebawem, zgodnie z ustaleniami ze spółką kolejową, śmieci znajdujące się na gruncie PKP zostaną uprzątnięte.

Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na ok. 80 tys zł.

do góry