przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Miasto rewitalizuje teren przy osiedlu Mickiewicza

2 Listopada 2023

Na zlecenie Urzędu Miasta Poręba rozebrano już starą piaskownicę z betonowymi obrzeżami. Zdemontowane zostały też uszczerbione ławki i kosze na śmieci. Rewitalizacja tego terenu ma jednak kompleksowy charakter, dlatego zajęto się również likwidacją dawnego żywopłotu i przycinką drzew.

Wcześniej działką wspólnie zarządzała spółdzielnia i gmina. Ten teren sąsiaduje jednak z własnością gruntową spółki Polskie Linie Kolejowe, dlatego zgodnie z przepisami prawa nie mogły działać tu urządzenia typu piaskownica, gdzie bawiłyby się dzieci. - Aktualnie rewitalizowany zielony teren przy ul. Mickiewicza należy do Skarbu Państwa, Urząd Miasta Poręba podjął jednak odpowiednie kroki zmierzające do jego komunalizacji. Dzięki temu miasto będzie mogło nim zarządzać i o niego dbać - mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor z Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

Dodaje, że w planach jest, by na tym terenie, po jego rewitalizacji, stanęły nowe ławki z metalową podstawą i drewnianym siedziskiem i nowe, estetyczne kosze na śmieci. Zasiane zostały też już nowe trawniki. Niebawem, zgodnie z ustaleniami ze spółką kolejową, śmieci znajdujące się na gruncie PKP zostaną uprzątnięte.

Koszt tego przedsięwzięcia oszacowano na ok. 80 tys zł.

 

do góry