przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Miasto remontuje prawie 200 metrów chodnika

30 Października 2023

W niedalekim sąsiedztwie porębskiego Orlika budowane jest nowe centrum Poręby, tzw. Agora. Urząd Miasta założył jednak, że wszystkie elementy budowlane z rozbiórki tamtejszego terenu - w tym m.in. dawnego targowiska - które będą nadawać się do użytku, zostaną wykorzystane powtórnie.

chodnik-mickiewicza2

Tak właśnie się dzieje. - Niebawem przy ul. Mickiewicza do użytku oddane zostanie ok. 160 metrów nowego chodnika dla pieszych. Został on wykonany z płyt o wielkości pół na pół metra, które pochodzą z rozbiórki terenu pod budowę tzw. Agory - podkreśla Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

Dodaje, że w części chodnika wykorzystany został także stary, niezniszczony krawężnik. - Cała inwestycja jest nie tyko oszczędna i ekologiczna, ale też w efekcie bardzo estetyczna - podkreśla inspektor Kubaczyńska.

Za budowę nowego chodnika odpowiedzialna jest spółka gminna - Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Inwestycja kosztować będzie ok. 40 tys zł i jest odpowiedzią na prośby mieszkańców.

do góry