przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Miasto ma nową stronę internetową. Sprawdźcie ją!

7 Września 2020

Miasto ma nową stronę internetową. Sprawdźcie ją!

Przejrzysta, intuicyjna, przede wszystkim zaś - dostosowana do możliwości osób ze szczególnymi potrzebami,w tym niedowidzących, niewidomych i niesłyszących. Sprawdźcie nową stronę internetową naszego miasta.

Teraz swobodny dostęp do informacji o naszym mieście będą mieli wszyscy. Nowa strona internetowa Poręby to skutek Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Zgodnie z prawem, wszystkie podmioty publiczne, w tym m.in. urzędy miasta muszą dostosować m.in. swoje strony internetowe do osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób niedowidzących, niewidomych, niesłyszących, głuchoniemych. 

Jak zrobiła to Poręba? Stronę internetową na warsztat wzięła firma specjalizująca się w tym temacie. WWW została zmieniona pod kątem wizualnym. Jest przejrzysta i intuicyjna, co oznacza, że łatwiej znaleźć tu m.in. dokumenty do pobrania, numery telefonów czy aktualności miejskie.

- Dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami został m.in. kontrast na stronie, wielkość czcionek, odstępy między słowami, wierszami i akapitami. Słowem; zrobiliśmy tak, by teksty czytać można było dużo wygdoniej - mówi Kamil Kowalik z Urzędu Miasta Poręba, odpowiedzialny za stworzenie nowej, miejskiej strony internetowej.

Co ważne, poza nową szatą graficzną i udogodnieniami, w zakładce „Kontakt” pojawił się też „Tłumacz języka migowego”. Znaleźć można tu dwa filmy, z których dowiemy się m.in. jak skutecznie skomunikować się z porębskim Urzędem Miasta.  

 

 

do góry