przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Lato w Porębie. Zobacz, jakie atrakcje na Ciebie czekają

27 Czerwca 2022

Lato w Porębie. Zobacz, jakie atrakcje na Ciebie czekają.

Kino pod chmurką, letnie warsztaty artystyczne, wata i popcorn. To tylko mały wycinek wakacyjnego planu, który opracowały miejskie instytucje. Z atrakcji skorzystać będzie można nieodpłatnie.

Wreszcie są! Upragnione wakacje. I choć dla uczniów to najlepszy moment w roku, rodzice często muszą dwoić się i troić, by atrakcyjnie zaplanować podopiecznym wolny czas. Z pomocą przychodzą im miejskie instytucje. Lato w mieście zorganizuje m.in. Miejski Ośrodek Kultury, Świetlica Środowiskowa i porębski Orlik. A co najważniejsze, z propozycji skorzystać będzie można za darmo.

dzieci w brodizku
Wata, popcorn i hot-dogi


Oficjalne rozpoczęcie sezonu wakacyjnego nastąpiło w piątek 24 czerwca na ternie porębskich basenów.  Była wata cukrowa, popcorn, animacje. W lipcu atrakcji też nie zabraknie. Na przykład dla kinomaniaków. Już 2 lipca porębski MOK, wraz z Urzędem Miasta i przedstawicielami powiatu, zaproszą wszystkich na kino pod chmurką.
10 lipca na terenie basenów znów skorzystamy z animacji i przekąsek dla dzieci. Będzie można zrobić sobie m.in. kolorowy tatuaż i zjeść hot-doga. Z kolei 23 lipca w naszym mieście odbędzie się wielki Festiwal Kolorów.

Wielki rajd na rowerach

Co ciekawego będzie działo się w sierpniu? 5 sierpnia na zabawie w porębskiej w świetlicy
środowiskowej spędzimy....noc. Na 17 sierpnia zaplanowano warsztaty i animacje na terenie MOSiR-u, a na 27 sierpnia rajd rowerowy. Wakacje zakończą tradycyjne dożynki (28. 08, Niwki). Początek roku szkolnego wszystkim umilą Food Trucki, które 2 i 3 września zaparkują na terenie targowiska.

Szczegóły akcji lato w mieście znaleźć można w rozpisce poniżej:

harmonogram

 

do góry