przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Korytarz w „Uszatku” przeszedł gruntowną metamorfozę

3 Marca 2022

W porębskim Przedszkolu Miejskim nr 1 im. Misia Uszatka nawet w ferie dokonują się zmiany. Pamiętający lata 90. przedszkolny korytarz jest już nie do poznania.

- Nasze przedszkole pięknieje z roku na rok - mówi z dumą dyrektor placówki Marzena Orzoł. Pokazuje nowy korytarz, na remont którego wykorzystano tegoroczne ferie zimowe. Efekt? Znikły ślady lat 90. kiedy to korytarz po raz ostatni był odświeżany. Teraz na pierwszym piętrze przedszkola dzięki pracom malarskim jest jasno, czysto i przyjaźnie. - Pomalowana została również klatka schodowa. Dodaje, że koszt remontu wyniósł dokładnie 62 960,95zł (z czego 38 142,48zł przeznaczona na remont korytarza, a 24 818,47 zł na klatkę schodową).

„Uszatek” staje się nowoczesny

To nie jedyna inwestycja gminy w tym roku. W styczniu w porębskim przedszkolu wymienione zostały okna na (za kwotę 15 546,02 zł), a pod koniec ubiegłego roku placówka otrzymała nowoczesną kotłownię gazową, która spełnia normy unijne. - „Uszatek” staje się zatem nie tylko ładniejszy, ale również nowoczesny i bardziej ekologiczny - zaznacza Marzena Orzoł.

Nowa winda, sale sensoryczne i pomoce dydaktyczne

Dodaje, że w ubiegłym roku wymienione zostały również okna w trzech salach dydaktycznych. Wyremontowano też trzy sale dydaktyczne oraz doposażono przedszkole w pomoce dydaktyczne. Przedszkole im. Misia Uszatka ma też nowoczesną windę towarowo-spożywczą oraz dwie sale do zajęć rewalidacyjnych dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

do góry