przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Kolejny etap budowy drogi do Osiedla na Stoku już zakończony

1 Czerwca 2022

Jeszcze niedawno informowaliśmy o tym, że firma budowlana, która zwyciężyła w ogłoszonym przez miasto przetargu na budowę drogi dojazdowej do Osiedla na Stoku, jest na etapie wykonywania drenażu liniowego. Równocześnie trwały prace przy kanalizacji deszczowej. Dziś Urząd Miasta w Porębie zaznacza: kolejny etap budowy drogi dojazdowej do tutejszych działek, mamy już za sobą.

stok -droga 2

Przypomnijmy; prace zmierzające do budowy drogi dojazdowej polegały na usunięciu warstwy ziemi urodzajnej, przeprowadzeniu korytowania, a następnie utwardzeniu nawierzchni tłuczniem o odpowiednich parametrach technicznych. - Droga póki co nie będzie zalewana asfaltem. Jest to bowiem kolejny etap budowy, w planach mamy wydłużenie odcinka, a tereny przy ul. Partyzantów wciąż są placem budowy. Osiedle na Stoku powstaje etapami, jeżdżą tu ciężarówki z materiałami budowlanymi, dlatego asfalt szybko by się zniszczył - tłumaczy Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej.

stok drogaNa powstającym porębskim osiedlu trwa także budowa jednego z pierwszych domów jednorodzinnych. Co więcej, nowy odcinek budowanej tutaj drogi pozwoli na dojazd do kolejnych działek. - Mowa o planie uruchomienia procedur zmierzających do sprzedaży kolejnych 27 działek Osiedla na Stoku - zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Każda z nich będzie miała ok. 1000 metrów kwadratowych.

do góry