przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Kolejne wybryki chuligańskie w Porębie

5 Listopada 2020

Teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Porębie został wyłączony z użytkowania po sezonie letnim. Wandalom to jednak nie przeszkodziło. Weszli na teren MOSiR-u i narobili szkód za przynajmniej kilkaset złotych.

Wyrwana z betonowej wylewki i mocno powyginana barierka przy schodach prowadzących do jednego z budynków, powyrywane tabliczki i paliki, zniszczone drewniane ławki, a także powywracane kosze na śmieci. To tylko część zniszczeń, jakich w październiku dokonano na terenie ośrodka MOSiR-u przy ul. Zakładowej. 

Wandale wzięli ze sobą farbę i pomazali nią część ławek, natomiast fragment ogrodzenia z tutejszego baru oraz metalową barierkę wrzucili do basenowej niecki. Teraz pieniądze, które można było przeznaczyć na coś ważnego i służącego mieszkańcom, Urząd Miasta w Porębie będzie musiał wydać na naprawę zniszczeń oszacowanych na przynajmniej kilkaset złotych. 

- Po raz kolejny zwracam się z prośbą o szanowanie naszego miasta. To nasza wspólna własność i wszyscy za wizerunek Poręby odpowiadamy. Nie niszczmy zatem tego, co jest nasze - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

 

do góry