przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Klub „Senior+” oficjalnie otwarty

6 Lutego 2023
Zaczął działać wraz z Nowym Rokiem, oficjalnie - z wielką pompą - otwarto go jednak w poniedziałek 6 lutego. Nowy klub dla porębskich seniorów już zbiera pochlebne opinie.

- To miejsce, które nam-seniorom bardzo się przyda. Można tu usiąść i spokojnie porozmawiać, można trochę poćwiczyć, zapisać się na warsztaty np. z rękodzieła, będą organizowane wycieczki. Cieszę się, że mam możliwość w tak miły sposób spędzać czas na emeryturze - mówi 74-letnia Halina Milewska, jedna z klubowiczek „Seniora+”.

Każdy senior świetnie się tu odnajdzie

Pani Halina wraz z koleżankami wybrała się na poniedziałkowe oficjalne otwarcie Klubu „Senior+”. Odbyło się ono z wielką pompą. Były balony w pastelowych kolorach, pyszne ciasto, kawa i herbata. Nie zabrakło też części muzycznej. W sali gimnastycznej klubu wystąpił zespół „Złota Jesień”, swój popis dały też „Niwczanki”.

- Cieszę się, że wreszcie w naszym mieście powstało takie miejsce. Tutaj każdy senior z Poręby świetnie się odnajdzie, a w momencie, gdy niebawem otworzymy Mediatekę, nasi seniorzy będą mieli możliwość podzielić się swoją mądrością i doświadczeniem - podkreślał podczas uroczystości otwarcia Klubu „Senior+” burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Można upiec ciasto, ale poćwiczyć z fizjoterapeutką

Nowe miejsce stworzone z myślą o mieszkańcach powyżej 60. roku życia znajduje się na parterze Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. Składa się z kilku części. W miejscu, gdzie niegdyś działała biblioteka powstała salka ze sporą (wyposażoną nawet w zmywarkę i piekarnik!) częścią kuchenną, a także okrągłymi stołami z krzesłami i kącikiem RTV z telewizorem i fotelami.

Miasto wyremontowało też dawną salę gimnastyczną. W efekcie działa tu teraz nowa sala do ćwiczeń i zajęć rehabilitacyjnych. - Urząd Miasta w Porębie zakupił dla nas podstawowy sprzęt: materace, maty do ćwiczeń, drabinki, piłki rehabilitacyjne oraz ciężarki - podkreśla Agata Mucha, Lokalny Animator Sportu, działający teraz również w Klubie „Senior+”.

Deklaracje przystąpienia do klubu wciąż można złożyć

W sąsiedztwie salki rehabilitacyjnej jest szatnia dla seniorów i personelu, z indywidualnymi szafkami z ławeczkami i wieszakami, a tuż obok świeżo wyremontowana toaleta. - Wszystkie pomieszczenia Klubu „Senior+” są dostosowane do potrzeb oraz możliwości osób niepełnosprawnych - podkreślają przedstawiciele UM Poręba.

Nowy Klub już zbiera pochlebne opinie i pochwały. - Do końca stycznia deklaracje przystąpienia do Klubu złożyło 53 seniorów. Co więcej, frekwencja na organizowanych w ostatnim czasie zajęciach wyniosła niemal 100 proc. Nie oznacza to jednak, że nie ma miejsca dla nowych osób. Zapraszamy! - podkreśla Katarzyna Wilka.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2021 - 2025 edycja 2022. Jej koszt wyniósł nieco ponad 467 tys zł brutto, z czego dofinansowanie z budżetu państwa to ok. 200 tys zł.

do góry