przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Gminne drogi: które już po remoncie, a które przed

19 Września 2023

1000 m2 ubytków  z dróg gminnych usunęła gmin w tym roku. Lada chwila znów ruszy akcja łatania dróg. Urzędnicy przygotowali również zestawienie dróg, które już wyremontowano i tych, przy których ekipa remontowa zjawi się już niedługo.

153 750 zł brutto kosztowało usuwanie pozimowych dziur w porębskich drogach. - Remont trwał kilka tygodni, a prace zakończono w lipcu tego roku. Podsumowaliśmy, że załatanych zostało 1000 metrów kwadratowych nawierzchni - mówi Angelika Kubaczyńska, inspektor Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poręba.

Kolejna akcja łatania dziur w drogach asfaltowych

Dziury w nawierzchni uzupełniane były…ekologicznie - mieszanką z recyklera. - Gmina zakupiła ponad 1000 ton frezu, czyli wierzchniej warstwy asfaltu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, polegającym na zakupie materiału z odzysku, mogliśmy zaoszczędzić - podkreślają urzędnicy.

Frez był przerabiany w recyklerze i wykorzystany ponownie przez spółkę budowalną, odpowiedzialną za akcję łatania dziur w gminnych drogach asfaltowych.

Co ważne - ponowna akcja tego typu, niebawem znów zostanie przeprowadzona w Porębie.
- Gmina jest aktualnie na etapie opracowywania specyfikacji warunków zamówienia dla przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego dla kolejnego remontu cząstkowego nawierzchni. Planowany termin realizacji prac to wrzesień - październik tego roku - zaznacza Angelika Kubaczyńska.

Ubytki w asfalcie można zgłaszać, osobiście w Referacie Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Porębie, pod nr. tel. 32 6771203 lub radnym ze swoich okręgów wyborczych.

Gruntowe też doczekały się nowej nawierzchni.

To jednak nie wszystko. - Nie zapominamy również o drogach gruntowych - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba. Dodają, że nawierzchnie dróg gruntowych zostały uzupełnione frezem, a następnie zagęszczone walcem, aby nawierzchnia była zwarta. - Prace były prowadzone w okresie od kwietnia do sierpnia tego roku - przypomina inspektor Kubaczyńska.

W tym czasie wyremontowane zostały nawierzchnie w ciągu ul. Wypoczynkowej, Łąkowej, Leszczynowej, Dębowej oraz Mierzejewskiego za łączną kwotę ok. 97 tys. zł. - Uzupełniona w tym roku zostanie jeszcze nawierzchnia w ciągu ul. Nowej - zapowiada Urząd Miasta Poręba.

do góry