przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Gmina przedłuża projekt. Do końca roku pojedziemy autobusem bezpłatnie

24 Czerwca 2024

Miał trwać pół roku, teraz wiadomo już, że potrwa rok. Gmina przedłuża projekt bezpłatnej komunikacji autobusowej. Bez biletu dojedziemy do Poręby i pojeździmy po Zawierciu.

Przypomnijmy; darmowe połączenie autobusowe z Zawierciem i na terenie Zawiercia ruszyło od 1 stycznia tego roku. – Projekt miał charakter pilotażowy i obejmował okres półroczny – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Poręba.

Teraz wiadomo jednak, że projekt nie zakończy się z upływem czerwca. – Sprawdził się, mieszkańcy go sobie chwalą, dlatego został przedłużony na kolejne pół roku, czyli do końca 2024 roku – informuje burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Bezpłatnie, czyli bez konieczności nabywania żadnego biletu podróżować można liniami autobusowymi, które obsługuje Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu.

Chodzi tutaj o wszystkie linie kursujące na terenie Zawiercia oraz dwie linie łączące Porębę, Siewierz i Zawiercie - linię numer 2 i linię numer 10.

- Taka darmowa komunikacja dotyczy wszystkich pasażerów podróżujących wyżej wymienionymi liniami. Jest efektem porozumienia, które z zawierciańskim organizatorem komunikacji publicznej - spółką ZKM - podpisał burmistrz Poręby Ryszard Spyra - mówi Tomasz Wawrzynkiewicz z Urzędu Miasta Poręba.

 - Zachęcam do korzystania z bezpłatnej komunikacji publicznej. Korzyści dla mieszkańców, ale też gości, którzy będą korzystać z bezpłatnych połączeń, są ogromne. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na przystąpienie do propozycji organizatora transportu - mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

AUTOBUS ZKM

FOT: ZKM ZAWIERCIE

Podobne wiadomości:

do góry