przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Działki w okolicy ul. Niepodległości są do sprzedania

16 Sierpnia 2021

Cztery miejskie działki; dwie większe i dwie mniejsze, w sąsiedztwie ulicy Niepodległości trafić mogą niebawem w ręce nowych nabywców. Burmistrz Poręby ogłosił właśnie procedurę przetargową tych terenów.

Dwie o powierzchni około 1200 metrów kwadratowych każda i dwie mniejsze mierzące 926 i 944 metrów kwadratowych. Łącznie cztery miejskie działki zostały wystawione na sprzedaż w procedurze przetargu.

Nieruchomości są niezabudowane i niezagospodarowane. Mają dostęp do drogi publicznej oraz mediów (woda, prąd). Teren działek jest w przybliżeniu płaski. Na niektórych rosną pojedyncze drzewa różnych gatunków.

Jakie jest przeznaczenie działek? - Nieruchomości nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego położone są w obszarze adaptacji i rozwoju budownictwa mieszkaniowego - mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Porębie. 

Ceny wywoławcze wynoszą po 51 tysięcy złotych za większe, 40 tyś i 45 tys zł za mniejsze działki. Urząd Miasta w Porębie przypomina, że biorąc udział w przetargu należy wpłacić wadium  w wysokości 10 procent  wartości ceny wywoławczej.

Rozstrzygnięcie przetargów na cztery powyższe działki nastąpi 15 września tego roku.

niepdleglosci

do góry