przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Driftowali na terenie MOSiR-u. „Tak to się robi bezpiecznie”

3 Października 2023

Gaz do dechy, pisk hamulców i swąd palonej gumy. Sobota w Porębie odbyła się pod znakiem motoryzacji. Wiele mówiono jednak o bezpieczeństwie za kierownicą.

Miłośnicy motoryzacji długo na to czekali. W minioną sobotę 1 października, na parkingu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Porębie, zaparkowały wyposażone w dodatkowe konie mechaniczne pojazdy. Różnych marek, gabarytów i systemów napędowych. Łączyło je jedno; wszystkie były podrasowane tak, by osiągi robiły wrażenie.

I zrobiły! W planie Motopikniku znalazł się bowiem m.in. tor sprawnościowy dla samochodów sportowych. Z bliska można było przyjrzeć się prawdziwym „rajdówkom” czy autom po tuningu. I zrobić sobie obok nich zdjęcie.

Na terenie porębskiego MOSiR-u stanęło także Wojskowe Centrum Rekrutacji, a swoich rad udzielali  wojskowi, policjanci i strażacy. Podczas całej imprezy wiele mówiono o bezpieczeństwie na drodze.

Pamiętając m.in. o wypadku, do jakiego doszło tu, przy ul. Zakładowej, chcemy uświadamiać wszystkich kierowców, zwłaszcza jednak tych najmłodszych, z najkrótszym stażem za kółkiem, czym może skutkować chwila nieuwagi czy brawura - mówił burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Apelował o ostrożność, czujność na drodze i stosowanie się do znaków drogowych.

W ramach edukacji, pokaz dali również strażacy. Pokazali, jak dużo pracy jest przy rozcinaniu auta i jak niebezpieczne może być nawet niewielkie zderzenie. Były też pokazy udzielania pierwszej pomocy zorganizowane przez ratowników medycznych.

Dodatkowo, w mobilnym centrum medycznym SPZOZ można było wykonać szereg bezpłatnych badań, w tym pomiar glukozy, ciśnienia, cholesterolu. Imprezie towarzyszyła również strefa gastronomiczna z darmowymi smakołykami.

do góry