przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Dotacja na książki. Przedszkole kupiło 177 książek!

24 Stycznia 2022

To były wyjątkowo udane zakupy. Wśród nich m.in. uwielbiany przez dzieci Pucio, czy ciocia Jadzia. Porębskie przedszkole jako jedne z trzech w całym powiecie zawierciańskim zdobyło rządową dotację na zakup książek.

Przygody Cynamona i Trusi, dzielnego przedszkolaka Pucia i jego rodziny, byczka Fernando, baśnie albo słynne pory roku na ulicy Czereśniowej. Wśród tytułów, jakie niedawno trafiły do biblioteczki Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie, znalazło się wiele bestsellerów. - Książki zostały wybrane przez nauczycieli przedszkola, którzy najlepiej znają potrzeby dzieci i ich zainteresowania - podkreśla dyrektor placówki Marzena Orzoł. Dodaje, że na przedszkolne półki trafiło ostatnio aż 177 nowych wydawnictw.

ksiazka

Dotacja z rządowego programu

Książkowe zakupy warte są 3 tysiące złotych. Pieniądze na ich zakup to dotacja rządowa przyznana w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego i szkoły w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, w tym zakup książek.k3

Goście będą czytać maluchom

- Przyznana kwota dotacji dla naszego przedszkola wyniosła 3 000 zł z rządowego programu i 750 zł od Gminy Poręba, z czego 3000 zł przeznaczyliśmy na zakup książek, a 750 zł na promocję projektu - mówi dyrektor Orzoł. Dodaje, że porębska placówka docenia wagę książek, a niebawem zapraszać będzie do ich czytania specjalnych gości. - Czujemy się wyróżnieni, że to właśnie my, jako jedno z trzech przedszkoli w powiecie zawierciańskim otrzymaliśmy dotację na książki - nie ukrywają w placówce.

do góry