przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Dotacja na książki. Przedszkole kupiło 177 książek!

24 Stycznia 2022

To były wyjątkowo udane zakupy. Wśród nich m.in. uwielbiany przez dzieci Pucio, czy ciocia Jadzia. Porębskie przedszkole jako jedne z trzech w całym powiecie zawierciańskim zdobyło rządową dotację na zakup książek.

Przygody Cynamona i Trusi, dzielnego przedszkolaka Pucia i jego rodziny, byczka Fernando, baśnie albo słynne pory roku na ulicy Czereśniowej. Wśród tytułów, jakie niedawno trafiły do biblioteczki Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie, znalazło się wiele bestsellerów. - Książki zostały wybrane przez nauczycieli przedszkola, którzy najlepiej znają potrzeby dzieci i ich zainteresowania - podkreśla dyrektor placówki Marzena Orzoł. Dodaje, że na przedszkolne półki trafiło ostatnio aż 177 nowych wydawnictw.

ksiazka

Dotacja z rządowego programu

Książkowe zakupy warte są 3 tysiące złotych. Pieniądze na ich zakup to dotacja rządowa przyznana w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, dotyczącego wspierania organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego i szkoły w obszarze rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, w tym zakup książek.k3

Goście będą czytać maluchom

- Przyznana kwota dotacji dla naszego przedszkola wyniosła 3 000 zł z rządowego programu i 750 zł od Gminy Poręba, z czego 3000 zł przeznaczyliśmy na zakup książek, a 750 zł na promocję projektu - mówi dyrektor Orzoł. Dodaje, że porębska placówka docenia wagę książek, a niebawem zapraszać będzie do ich czytania specjalnych gości. - Czujemy się wyróżnieni, że to właśnie my, jako jedno z trzech przedszkoli w powiecie zawierciańskim otrzymaliśmy dotację na książki - nie ukrywają w placówce.

do góry