przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Dach przy ul. Wojska Polskiego 2 już po remoncie

21 Czerwca 2023

Wymienione deski, nowa papa termozgrzewalna i orynnowanie, obróbki przy kominach oraz instalacje odgromowe. Zakończyła się ważna inwestycja pod adresem Wojska Polskiego 2 w Porębie.

Ekipa budowana na dachu budynku mieszkalnego przy ul. Wojska Polskiego 2 pojawiła się pod koniec ubiegłego roku. Okres zimowy uzależniał jednak tempo tego typu prac, dlatego pełną parą ruszyły na wiosnę. - Zakres remontu był duży, dach nie był łatany, lecz wykonywany praktycznie od nowa - zaznacza inspektor budowlany Barbara Czernik.

Wymieniona została nie tylko papa termozgrzewalna. Ekipa budowlana zniszczone deski na dachu zastąpiła nowym materiałem. - W harmonogramie prac wynikających z umowy, jaką podpisaliśmy z wyłonionym w formie przetargu wykonawcą, znalazło się też nowe orynnowanie, obróbki przy kominach oraz instalacje odgromowe - wyliczają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie.

Na dachu zamontowano także brakujące wcześniej elementy. W tym przede wszystkim ławy kominiarskie i wyłazy dachowe z przezroczystej pleksi. - Teraz w bezpieczny sposób będzie można m.in. dokonać przeglądu kominarskiego - zaznacza Barbara Czernik. Dodaje, że nowy dach przy ul. Wojska Polskiego przeszedł już odbiór końcowy, inwestycja została przeprowadzona w sposób profesjonalny i fachowy.

Koszt inwestycji wyniósł ok. 392 tysięcy złotych.

do góry