przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

Akcja zima w toku. „Cały sprzęt do odśnieżania w terenie”

12 Grudnia 2022

Ze śniegiem radzą sobie bez kłopotów. - Cały nasz tabor do odśnieżania i posypywania dróg i chodników solą jest w terenie przez cały czas - zapewnia Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.

Zima w weekend pokazała swoje prawdziwe oblicze. - Pracy aktualnie mamy dużo, nie narzekamy jednak, bo sprzęt działa bez zarzutów, a zapasy soli mamy solidne - mówi Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie.

przystanek
MPWiK z ramienia gminy odpowiada za odśnieżanie i zachowanie w czystości ok. 42 kilometrów dróg gminnych, z czego ok. 38 km są to drogi asfaltowe, reszta zaś - drogi wysypane szutrem. Spółka zamiata i odśnieża również miejskie chodniki.

- W naszym taborze są cztery pojazdy służące temu celowi. Aktualnie, przez cały czas na drogach i chodnikach, za które odpowiadamy, pracuje ciężarówka z pługiem i posypywarką, dwa ciągniki z takim osprzętem oraz mniejszy ciągnik również z pługiem i posypywarką, który jest przystosowany do odśnieżania chodników - zaznacza prezes Grabarczyk.
chodnikEfekty widać w mieście. Drogi i chodniki są przejezdne, a pojazdy do odśnieżania widać w różnych częściach Poręby.

Warto dodać, że do tegorocznej Akcji Zima miasto przygotowało się dużo wcześniej. Spółka wodociągowa zgromadziła zapas soli drogowej na cały sezon, zabezpieczając się przed możliwymi brakami oraz galopującymi cenami tego kruszywa. - Nabyliśmy sól drogową bezpośrednio ze źródła, z kopalni. Jej cena była bardzo atrakcyjna, rynkowa jest dużo wyższa. My też staramy się mieć możliwie największe oszczędności, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo mieszkańców - dodają w MPWiK.

Również właścicielom domów jednorodzinnych oraz zarządom wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych przypominamy o ich obowiązkach związanych z kwestią odśnieżania i zabezpieczania dróg i chodników.

do góry