przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

800 metrów nowego wodociągu

19 Kwietnia 2021

Tyle metrów bieżących rur ułożono w pierwszej części budowy nowego wodociągu w ciągu ulicy Partyzantów. Teraz inwestycja wejść może w kolejne etapy.

Trwa uzbrajanie mającego powstać przy ulicy Partyzantów porębskiego Osiedla na Stoku. Przypomnijmy, teren ten kilka lat temu został podzielony na działki pod zabudowę indywidualną oraz takie, które przewidziane są dla potencjalnych deweloperów.

Przetargowy sukces miasta

Na początku roku, w ramach procedury przetargowej, miasto sprzedało większość działek pod indywidualnych nabywców. Sprzedaż zakończona sukcesem to m.in. skutek odpowiednich działań promocyjnych naszej gminy, a także dbałości o uzbrajanie tych terenów w media. Aktualnie na terenie „Osiedla na Stoku” trwa budowa drogi dojazdowej, pierwszy etap budowy wodociągu został niedawno zakończony.

wodociag

Pierwszy etap już gotowy

- Ułożyliśmy 800 metrów bieżących nowego wodociągu. To pierwsza część inwestycji, warta około 200 tysięcy złotych - mówi Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębskie, odpowiedzialnego za tę inwestycję. Dodaje, że w tym roku wykonany zostanie także projekt wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę na drugi (1000 m. b.) oraz trzeci (3500 m.b.) etap budowy wodociągu w ciągu ulicy Partyzantów.

wodociag2Spółka ma plany

- Wykonanie etapu drugiego planowane jest na rok 2022, trzeci powstać ma rok później. Dodatkowo w 2020 roku wykonany został projekt z pozwoleniem na budowę nowego wodociągu zasilającego Osiedle na Stoku. -  Chodzi tutaj o 550 metrów bieżących w ul. Partyzantów oraz budowę hydroforu w ulicy Przyszłości. Wykonanie tychże prac pozwoli na zasilenie w wodę wszystkich działek na terenie osiedla - zaznacza prezes Grabarczyk.

To jednak nie wszystko. W 2023 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie chce zrealizować projekt budowy kanalizacji sanitarnej Osiedla na Stoku.

woda3

Idealne do zamieszkania

Działki przy ul. Partyzantów to idealne miejsce do zamieszania. Od centrum Poręby dzieli je raptem 900 metrów, a znajdują się niedaleko lasu. Co ciekawe, przy dobrej widoczności z działek „Na stoku” widać Zamek w Ogrodzieńcu.

Poza budową wodociągu, przewidywane jest również doprowadzenie do nich gazu i prądu.

Szczegóły dotyczące inwestycji znaleźć można na www.osiedlenastoku.eu

 

 

do góry