przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

40-centymetrowe pisanki. Podopieczni Świetlicy Środowiskowej w niezwykły sposób przygotowywali się do świąt

22 Marca 2024

Farby, taśmy klejące i pisanki ze styropianu. A do tego jeszcze wspólna zabawa i wyjątkowi goście. W taki sposób w porębskiej Świetlicy Środowiskowej postały prawdziwe wielkanocne cuda.

Mają od 17 aż do 50 centymetrów wysokości. I choć z pewnością nic się z nich nie wykluje, budzą niesamowity zachwyt. To kilkadziesiąt styropianowych pisanek, które w miniony wtorek, 19 marca powstałY w siedzibie porębskiej Świetlicy Środowiskowej.

W świątecznych zajęciach udział wzięło 25 wychowanków placówki, a także zaproszeni goście – burmistrz Ryszard Spyra, przewodniczącą Rady Miasta - Elżbieta Kołodziej i Radna Barbara Gola.

- Przygotowaliśmy farby akrylowe, taśmy klejące, pędzle i palety do mieszkania kolorów. Podpowiedzi – w formie pisankowych wzorów wyświetliliśmy na naszej tablicy multimedialnej. Rządziła jednak wyobraźnia, tak powstały niesamowite wielkanocne dekoracje, a wszyscy wspólnie, zarówno dorośli, jak i dzieci, bawiliśmy się wyśmienicie – mówi Edyta Lora-Bijak, kierująca placówką.

Niebawem świetlica zorganizuje dla swoich podopiecznych śniadanie wielkanocne, a kolorowe pisanki będą je umilały.

- To wspaniała inicjatywa! Jestem bardzo wdzięczny pani Edycie za zaproszenie, świetne pomysły i wzorową współpracę, nie tylko podczas tego wydarzenia, ale także minionych lat. Dzięki takiej opiekunce, wychowankowie świetlicy mogą się rozwijać – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra, który po zakończonych warsztatach świątecznych obdarował wychowanków świetlicy słodkimi wielkanocnymi prezentami.  

do góry