Młodzież Porębska zasadziła swoje „Drzewka Pamięci”

1 Czerwca 2026

Przy zalewie nr II w Porębie powstało wyjątkowe miejsce pełne wspomnień, marzeń i troski o zieloną przestrzeń naszej gminy.

W ramach projektu pt.: "Odbudowa bioróżnorodności zbiornika wodnego oraz działania proekologiczne w Porębie", dofinansowanego w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego im. Misia Uszatka w Porębie zasadzili swoje „Drzewka Pamięci”.

Pod każdym drzewkiem zostały zakopane kapsuły czasu, w których dzieci umieściły rysunki przedstawiające ich wizje Poręby za 100 i 200 lat. To niezwykła pamiątka, ale również piękny symbol nadziei, ekologicznej świadomości i odpowiedzialności za przyszłe pokolenia.

Udział w przedsięwzięciu był dla najmłodszych nie tylko wyjątkową przygodą, ale również cenną lekcją ekologii i troski o środowisko naturalne. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak ważną rolę odgrywają drzewa w ochronie klimatu, poprawie jakości powietrza oraz zachowaniu bioróżnorodności. Wspólne działania uczyły także odpowiedzialności, współpracy oraz budowania więzi z lokalną społecznością i przyrodą.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i opiekunom za udział w tej wyjątkowej inicjatywie!

Nasadzanie Nasadzanie nasadzanie
nasadzanie nasadzanie nasadzanie
nasadzanie nasadzanie nasadzanie
nasadzanie nasadzanie nasadzanie
nasadzanie nasadzanie nasadzanie
nasadzanie nasadzanie nasadzanie
do góry