przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP

W SP 1 powstanie wyjątkowa „zielona pracownia”. Ze stacją meteo!

21 Maja 2021

Poręba zdobyła 32 tys złotych na stworzenie wyjątkowej pracowni do nauki przyrody. W ramach dofinansowania Szkoła Podstawowa nr 1 nie tylko gruntownie wyremontuje jedną ze swoich klas, ale także bogato ją wyposaży.

Ma szansę stać się ulubioną pracownią uczniów z klas od 4 do 8 w Szkole Podstawowej nr 1 w Porębie. Chodzi o znajdującą się na drugim piętrze placówki salę numer 209. - Aktualnie pracownię geograficzną, którą wkrótce zmienimy nie do poznania - mówi Agnieszka Andrzejewska, dyrektor porębskiej podstawówki.

Uczniowie wcielą się w rolę synoptyków

Koncepcja (zarys pomysłu zobaczyć można na wizualizacji, którą szkoła przygotowała w ramach konkursu) zakłada gruntowny remont pomieszczenia, wymianę wszystkich mebli - nowe ławki i krzesełka, ciekawą fototapetę w roślinne motywy, przede wszystkim jednak - nowe pomoce dydaktyczne. Wśród nich pojawi się m.in… stacja meteo. - Będzie to stacjonarna stacja pogodowa, dzięki której uczniowie będą mogli nie tylko obserwować zmiany pogody, ale także ją prognozować - zaznacza dyrektor Andrzejewska.

W nowej „zielonej pracowni” uczniowie do swojej dyspozycji będą mieli również m.in. mikroskopy, zestawy do badania czystości wody i gleby, programy multimedialne do nauki, nowego laptopa i drukarkę.

zielona_pracownia

Szkoła zdobyła ponad 30 tys zł dofinansowania

Pracownię uda się wyremontować i bogato wyposażyć dzięki temu, że gmina Poręba wzięła udział w ostatniej edycji konkursu „Zielona Pracownia’2021”, którą od siedmiu lat organizuje  Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. - Do tegorocznej edycji konkursu napłynęły 133 wnioski, z czego wyłonionych zostało 61 najlepszych projektów. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych - mówi zaangażowany w przedsięwzięcie radny powiatowy Karol Hadrych.

Porębska podstawówka dostała z Funduszu 32 tys zł dofinansowania do nowej pracowni, przy wkładzie własnym wynoszącym 20 proc. Gratulujemy!

wfos

do góry