przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej

Uchwalono dwa ważne dla miasta dokumenty

7 Grudnia 2021

Poręba już je ma! Mowa o dwóch niezwykle ważnych, bo wyznaczających kierunki rozwoju miasta, dokumentach strategicznych. W poniedziałek uchwalono Studium i Lokalny Program Rewitalizacji dla Poręby.

W jakim kierunku pójdzie miasto, na jakie inwestycje się zdecyduje, które przeprowadzać będzie w pierwszej kolejności? Komu będą służyły i jak wpłyną na lokalne społeczności?

To tylko część pytań, jakie zadali sobie projektujący Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla Poręby oraz Lokalnego Programu Rewitalizacji Poręby. - To bardzo ważne dokumenty dla każdej, poważnie myślącej o przyszłości, gminy. Prace nam nimi nie trwały krótko, cieszy mnie jednak fakt, że Poręba już je ma - mówi burmistrz Ryszard Spyra.
studium

Oba, liczące po wielokroć stron dokumenty, tworzyli specjaliści m.in. z zakresu demografii, ekonomii i urbanizacji. W miniony poniedziałek, 29 listopada, podczas sesji Rady Miasta Poręba zostały przegłosowane. „Za” Studium głosowało 11 radnych, 4 było „przeciw”. Z kolei „za” Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Poręby (LPR) zagłosowało 11 radnych, przeciw było 2 radnych, 2 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że oba dokumenty zaczynają być obowiązujące.

Wcześniej Urząd Miasta w Porębie wystawił zarówno Studium, jak i LPR do wglądu mieszkańców. Organizował również konsultacje społeczne w tym zakresie. Mieszkańcy mogli zadawać pytania, zgłaszać swoje uwagi i zastrzeżenia co do obu dokumentów.

do góry