przejdź do treści
  • facebook
  • język migowy
  • BIP
  • Flaga Unii Europejskiej
  • Czyste Powietrze

Piękny gest ze strony radnych. Zobaczcie, co zrobili

5 Stycznia 2022

W święta trzeba być szczególnie wrażliwym na ludzkie potrzeby. Z takiego założenia wyszli radni z porębskiego klubu „Jedność i Przyszłość” i pomogli rodzinom w potrzebie.

4 grudnia minionego właśnie roku, w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie, obyła się impreza o nazwie „Mikołajkowy Dar Serca”. - Podczas tego wydarzenia zbierane były środki finansowe dla potrzebujących rodzin w ramach porębskiej akcji szlachetnej paczki - wyjaśniają organizatorzy przedsięwzięcia.

To akcji włączyć mógł się każdy i liczyła się każda złotówka, bowiem wytypowanych do akcji rodzin w naszym mieście było kilka. - Wszystkie w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej, potrzebowały wsparcia - podkreślają inicjatorzy akcji.

Na wołanie o pomoc odpowiedziało wielu mieszkańców Poręby. W tym porębski klub radnych  „Jedność i Przyszłość” w składzie: Elżbieta Kołodziej, Tomasz Turek, Agnieszka Ajchenlaub, Barbara Gola, Mariusz Błaszczuk, Mariusz Kołton oraz Marcin Kucia. Radni zdecydowali, że na tegoroczną Szlachetną Paczkę przekażą… część swoich diet. - Nie chcemy mówić o kwocie, bo nie o to w całej sprawie chodzi. Chcieliśmy po prostu wesprzeć potrzebujące rodziny - zaznacza radny Tomasz Turek. Zdradza, że za część pieniędzy klub zakupił wskazane przez organizatorów akcji słodycze. Reszta pójdzie na składowe paczek, czyli m.in. ciepłe buty i ubrania dla dzieci.

- Cała akcja wypadła w naszym mieście bardzo dobrze - mówią w MOK-u. Podsumowują, że łącząc siły i działając razem udało się spełnić wszystkie potrzeby kluczowe oraz marzenia z listy potrzeb! - Łącznie zebraliśmy ponad 20 tysięcy złotych - podkreślają wszyscy organizatorzy akcji.

W jej ramach, odwiedzający 4 grudnia Miejski Ośrodek Kultury w Porębie, zobaczyć mogli prezentacje artystyczne. Była też kawiarenka z pyszną kawą i ciastem, wata cukrowa, popcorn, ciepła grochówka z pajdą chleba oraz malowanie twarzy. Atrakcji nie brakowało! - Najważniejsze jednak, że wielu z nas odpowiedziało na potrzeby ubogich rodzin. W święta szczególnie liczą się takie gesty. Chcemy, by nikt nie był sam, nie czuł się odrzucony i bez pomocy - podkreśla aktywnie uczestniczący w akcji Szlachetnej Paczki burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Ogromne podziękowania za zaangażowanie dla:

- Urzędu Miasta Poręba

- Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Porębie

- Stowarzyszenia Studio ART w Porębie, Pana Karola Hadrycha

- Fundacji ADAPTER

- Stowarzyszenia „Blanowickie Mamuśki”

- Lokalnego Animatora Sportu, Pana Roberta Bijaka

- Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Porębie

- Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Porębie

- Przedszkola Miejskiego nr 1 im. Misia Uszatka w Porębie

- Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie

- Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „NESTOR” w Porębie

- OSP Niwki

- OSP Poręba

- Klubu Radnych „Jedność i przyszłość”

- Koła Gospodyń Wiejskich „Niwczanki”

Wielkie podziękowania dla wszystkich SPONSORÓW! To głównie dzięki Wam w obdarowanych rodzinach zagościł uśmiech przed świętami

Szlachetna Paczka - MOK

do góry