Magiczne Jasełka w Porębie – Nowa Aranżacja i Niezwykłe Widowisko w MOK

15 Grudnia 2025

11.12.2025 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie odbyło się wyjątkowe przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Porębie. Tegoroczna edycja wyróżniała się nowatorską aranżacją, która zachwyciła zarówno młodszych, jak i starszych widzów.

W wydarzeniu wzięli udział honorowi goście: burmistrz miasta Ryszard Spyra, sekretarz miasta Joanna Mucha, skarbnik Marcin Gawłowicz oraz poseł na Sejm RP Barbara Dolniak. Gospodynią jasełek była Małgorzata Dychus, która zadbała o profesjonalny przebieg całego przedstawienia oraz przywitanie gości i widzów.

Przedstawienie zrealizowane przez młodych artystów SP2 w Porębie wniosło świeży powiew do tradycji jasełkowej. Widzowie mogli zobaczyć sceny pełne humoru i fantazji – zwierzęta przemawiały ludzkim głosem, a aniołowie stepowali z nieba, aby zapowiedzieć dobrą nowinę o narodzinach Jezusa. Tak nietypowe połączenie elementów tradycyjnych z nowoczesnymi choreografiami i efektami scenicznymi sprawiło, że widowisko było nie tylko zabawne, ale i niezwykle wzruszające.

Podczas spektaklu nie zabrakło także pięknego śpiewu kolęd, który podkreślał magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Publiczność nagradzała młodych artystów gromkimi brawami, a uśmiech i radość dzieci na scenie były dowodem na ogrom pracy, jaką włożyli w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.

Jasełka w MOK Poręba to doskonały przykład, jak tradycja może łączyć się z nowoczesnością, angażując młode pokolenie w kreatywną zabawę i rozwijanie talentów artystycznych. Dzięki takim inicjatywom święta Bożego Narodzenia nabierają jeszcze głębszego, wspólnotowego znaczenia, łącząc mieszkańców Poręby w radosnym oczekiwaniu na narodziny Chrystusa.

Jaselka jasełka2 jasełka3
jasełka4 Jasełka  
     

Podobne wiadomości:

do góry