MPWIK gotowy na odbiór tekstyliów. Pierwszy już 29 września!
22 Września 2025Do której godziny należy wystawić worki i które ulice obejmie pierwsza zbiórka odpadów tekstylnych w naszym mieście. Przygotowaliśmy pakiet najważniejszych informacji praktycznych dla mieszkańców.
Przypomnijmy odpady tekstylne to nowa frakcja selektywnej zbiórki odpadów. Można je przywieźć w dogodnym dla siebie momencie do porębskiego PSZOKU, przy ul. Ks. Pędzicha 12.
Zgodnie z harmonogramem tekstylia będą także odbierane bezpośrednio z porębskich posesji.
KIEDY?
Po raz pierwszy już 29 września. - Odpady wyłącznie tekstylne – np. zniszczone ubrania, buty, szmaty, obrusy i firany - należy wystawić prze posesję do godz.6 rano w dniu zbiórki, w dostarczonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Porębie przezroczystych workach – informują przedstawiciele MPWiK.
JAKIE ULICE?
Pierwszy odbiór odpadów tekstylnych w naszym mieście obejmuje tzw. REJON 1, czyli następujące ulice: Chabrów, ciemna, Dzielna, Fabryczna, Na stoku, Nowa, Partyzantów, Przyszłości, Roździeńskiego, Słoneczna, Sporna, Wiejska, Wojska Polskiego oraz Wolności.
DODATKOWE UWAGI
Jak zaznacza MPWiK, wkłady kołder, poduszek i pierzyny są traktowane jako odpady WIELKOGABARYTOWE i odbierane w innym terminie.
Jeśli ktoś z mieszkańców nie otrzymał worków przeznaczonych do zbiórki tekstyliów, użyć można własnych – do pojemności 120 litrów.
