Zostały podpalone. Znów są jak nowe

0
210

Podpalone przez wandali wiaty śmietnikowe przy ul. Zakładowej odzyskały estetyczny wygląd. Wszystko za sprawą Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Pracownicy spółki przeprowadzili właśnie gruntowny remont.

Miały około roku, gdy ktoś latem zeszłego roku – celowo lub przez nierozwagę – podpalił dwie murowane wiaty śmietnikowe przy ul. Zakładowej. Skutek? Zamiast w estetyczny sposób ukrywać kubły na śmieci, boksy same wyglądały mało estetycznie. Konstrukcja uległa zniszczeniu, część tynku odpadła. Na całe szczęście to już przeszłość.

– Pracownicy naszej spółki kilka dni temu przeprowadzili gruntowy remont boksów przy ul. Zakładowej – informuje Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie. Dodaje, że nadpalone części zostały usunięte, natomiast tynk uzupełniony. Zmienił się także jego kolor – z pierwotnie żółtego na przyjemny szary.

– Mamy nadzieję, że to ostatni akt wandalizmu w naszym mieście. Nie dość, że ucierpiał majątek gminy, to jeszcze ktoś wywołał zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców. Apelujemy o szanowanie wspólnej własności i rozwagę – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię