Żółte zapory przy ul. Mickiewicza. O co chodzi?

0
1296
Żółte zapory przy ul. Mickiewicza. O co chodzi?

Budzą zaciekawienie. Urzędnicy wyjaśniają jednak, że żółte zapory w kształcie kotwic pojawiły się przy wyremontowanym odcinku ul. Mickiewicza nie bez przyczyny.

Spora część ulicy Mickiewicza niedawno zmieniła się nie do poznania. Znikły dziury i wyboje, w ich miejscu ułożono nowy asfalt. Dodatkowo na jezdni pojawiły się nowe oznakowania. Wyznaczają między innymi miejsca parkingowe.

Na gładkiej, wyremontowanej nawierzchni namalowano także niebieskie koperty dla osób niepełnosprawnych oraz przejście dla pieszych zmierzających w stronę Miejskiego Ośrodka Kultury w Porębie. To właśnie przy nim ustawiono charakterystyczne żółte zapory w kształcie kotwic. Po co?

Urząd Miasta w Porębie wyjaśnia, że zapory to kwestia zastosowania się do aktualnych przepisów dotyczących ruchu drogowego. Żółte elementy wygradzają przejście dla pieszych, bezpośrednio przyczyniając się do zwiększenia bezpieczeństwa w tym miejscu. To jednak nie wszystko. Zagradzając okolicę „zebry”, uniemożliwiają zaparkowanie tutaj samochodów, które zasłaniałyby pieszym widoczność. – Wszystko po, by było w tym miejscu naprawę bezpiecznie – podkreślają urzędnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię