Co zmieni się przy ul. Mickiewicza? Wspólnoty podjęły decyzje

0
974
Co zmieni się przy ul. Mickiewicza? Wspólnoty podjęły decyzje

Roczne spotkania wspólnot mieszkaniowych już na nami. Skutek? Ważny! Są nimi inwestycje planowane na bieżący rok. Co znalazło się w protokołach dotyczących budynków przy ul. Mickiewicza?

Zmieni się naprawdę dużo. Wspólnoty bloków przy ul. Mickiewicza remonty już zaplanowały. Od drobnych bieżących napraw, po te całkiem gruntowne. Przykład? Jak zaznaczają przedstawiciele A2M Nieruchomości – spółki, która zarządza tutejszymi wspólnotami – w 2018 roku upłynie pod znakiem termomodernizacji. – Objąć ma wszystkie nasze budynki wraz z dociepleniem stropów piwnicznych – uściśla A2M.
Sprawdźcie, co dokładnie znalazło się w planie remontowym wspólnot mieszkaniowych przy ul. Mickiewicza w Porębie.

Budynki przy ul. Mickiewicza 1, 3 i 5
We wszystkich tych budynkach wspólnoty planują:
– naprawę instalacji gazowej
– naprawę płyt balkonowych
– oraz naprawę kominów

Dodatkowo w budynku pod adresem Mickiewicza 1 zaplanowano:
– wymianę drzwi wejściowych i okienek piwnicznych. Ekipa budowlana zajmie się też czyszczeniem rynien oraz odwodnieniem i izolacją zewnętrznych ścian fundamentowych.

W budynku pod adresem Mickiewicza 3 dodatkowo zaplanowano:
– usunąć wszystkie luźne części tynków i czap kominowych z dachu, oprawić klejenie instalacji odgromowej, naprawić mocowanie pochwytu na zejściu do piwnicy na II klatce schodowej oraz balustrady w poziomie parteru na obu klatkach schodowych. Wspólnota wymieni również okienka piwniczne i wykona izolację ścian fundamentowych wraz z odwodnieniem.

W budynku pod adresem Mickiewicza 5 zaplanowano:
– usunąć z dachu luźne kawałki tynku i czap kominowych oraz skorodowane nasady kominów, wyczyścić i uszczelnić rynny kominowe. Remont przejdzie też instalacja elektryczna w piwnicy. W budynku pojawią się nowe drzwi wejściowe do klatek schodowych.

Budynki przy ul. Mickiewicza 7, 13, 15, 17 i 23
We wszystkich tych budynkach wspólnoty planują:
– naprawę płyt balkonowych wraz z konserwacją balustrad balkonów
– naprawę instalacji gazowej
– wymianę okienek piwnicznych
– oraz izolację ścian piwnic

Dodatkowo z budynku pod adresem Mickiewicza 7 zaplanowano usunięcie luźnych kawałków tynku z kominów i naprawę instalacji odgromowej. To jednak nie wszystko. Mieszkańcy dostaną nowe drzwi do piwnic, a klatki schodowe zostaną odmalowane. Przed budynkiem pojawi się też nowy chodnik.

W budynku przy ul. Mickiewicza 13 wyczyszczone zostaną również rynny, w budynku z numerem 15 ekipa budowlana naprawi instalacje elektrycznej w piwnicy, z kolei pod numer 17 – zgodnie z propozycją jednej z lokatorek – na klatce schodowej pojawią się nowe lampy z czujnikami ruchu. Tu zaplanowano również naprawę instalacji odgromowej.
Co ciekawe, pod blokiem przy ul. Mickiewicza 23 zamontowane zostaną stojaki na rowery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię