Zmiany na porębskim cmentarzu. Pojawiła się m.in. toaleta

0
424
Zmiany na porębskim cmentarzu. Pojawiła się m.in. toaleta

Brak toalety na cmentarzach to w Polsce wciąż niestety spore utrudnienie dla tych, którzy chcą odwiedzić groby bliskich. Ale nie w Porębie. Chcemy poinformować, że od minionego poniedziałku działa u nas sanitariat na terenie cmentarza.

Urządzono go w budynku domu pogrzebowego na terenie cmentarza przy porębskim odcinku Drogi Krajowej nr 78.
– Wykorzystaliśmy tamtejsze pomieszczenie, gdzie przed laty istniała już toaleta – mówi Mariusz Grabarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Porębie, które dba o nasz cmentarz.

Pracownicy MPWiK pomieszczenie wyremontowali, zatroszczyli się o wentylację i niezbędne wyposażenie. Zamontowali również ogrzewanie. Tym sposobem od minionego poniedziałku do dyspozycji odwiedzających groby swoich bliskich jest już bezpłatna, ogólnodostępna i całoroczna toaleta z prawdziwego zdarzenia.

To jednak nie wszystko. Jak informuje MPWiK, wokół domu pogrzebowego pojawiło się też nowe oświetlenie. Skutek? Będzie tu teraz jaśniej i wszyscy poczujemy się bezpieczniej.
– Cieszymy się, że sytuacja na naszym cmentarzu od tej pory wyglądać będzie inaczej. To ważne, zwłaszcza, że Wszystkich Świętych coraz bliżej – zaznacza Urząd Miasta w Porębie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię