Zmiana w rozkładzie jazdy

0
210

Zmiana w rozkładzie jazdy
Łatwiejszy dojazd do Siewierza. Sprawdź, jak zmienił się rozkład jazdy.

Będzie szybciej i wygodniej. Wszystko za sprawą zmian w autobusowych rozkładach jazdy, jakie wprowadził Zakład Komunikacji Miejskiej w Zawierciu.

Zmiany zaczęły obowiązywać w poniedziałek 8 stycznia. Jak informuje przewoźnik, dotyczą dwóch linii obsługujących pasażerów z Poręby. Najbardziej zmieni się rozkład jazdy i przebieg linii autobusowej numer 1. Zmiany dotyczą również linii o numerze 2.

„Jedynka” już nie ekspresowa
Jakie zmiany wprowadził zawierciański ZKM? Jedna z najważniejszych jest taka, że linia numer 1 straci charakter połączenia ekspresowego, a co za tym idzie – od 8 stycznia autobus będzie zatrzymywał się na wszystkich przystankach na trasie.
Ale to nie wszystko. Większość autobusów linii 1 będzie kursowała z Zawiercia, natomiast pięć kursów w rozkładzie dziennym zostało wydłużonych. Rozpoczną się one z Blanowic.

Do Siewierza po stronie fontanny
Linia 1 będzie docierała do Siewierza a potem do Leśniaków (przez Żelisławice) lub do Sulikowa. – Zwracamy uwagę, że zmianie ulegnie przystanek przy dworcu PKP z którego linia 1 będzie odjeżdżać w kierunku Siewierza, podróżni winni oczekiwać na autobus po stronie fontanny – zaznaczają w zawierciańskim ZKM-ie.

„Dwójką” do centrum Poręby, a także do Niwek
Zmiany nie ominęły także linii autobusowej numer 2. Linia będzie zaczynała kursy tak jak dotychczas z Blanowic i – przez centrum Zawiercia – będzie docierać do centrum Poręby lub w wariantach wydłużonych do Poręby Niwek. – Wierzymy, że wprowadzane zmiany, będące koniecznością dostosowania się ZKM Zawiercie do zakresu zadań przewozowych, jakie zleciły Gminy Siewierz i Poręba, ułatwią Państwu podróżowanie pomiędzy nimi – mówią przedstawiciele przewoźnika.

Szczegółowe rozkłady jazdy znaleźć można na stronie internetowej www.zkm-zawiercie.com.pl. Tabliczki z nowymi rozkładami jazdy już zamontowano przy przystankach w Porębie.

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWYNNYKI
Następny artykułWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię