Kto złowił więcej ryb w ciągu 3,5 godziny?

0
315

Mieli 3,5 godziny, naszykowane kontenery z wodą i silną wolę zwycięstwa. Wędkarze z Poręby walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Poręba. Do kogo trafił? Sprawdźcie sami.

To już tradycja. Na porębskim zbiorniku, pod koniec lata spotykają się najbardziej zapaleni wędkarze z Poręby. Bynajmniej nie po to, by sobie połowić. – Emocje są większe niż zwykle, bo walczymy o wygraną – nie ukrywają uczestnicy Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Poręba.

Niemal 7 kilogramów w ciągu 3,5 godziny
Na czym polegają zawody? Ich uczestnicy mają za zadanie złowić jak najwięcej ryb (choć w praktyce chodzi o ich łączną wagę) w ciągu określonego czasu. Podczas zmagań, które odbyły się w niedzielę 8 września, na wykonanie tego zadania mieli 3,5 godziny. Zwycięzcą okazał się Krzysztof Charaziński, którego waga pokazała 6,7 kg.

W dobrej kondycji wracają do zbiornika
Drugie miejsce należało do Adama Ostrowskiego (4,5 kilograma ryb), trzecie zaś do Grzegorza Jefimowa (3,7 kg). Co później staje się ze złowionymi płociami, leszczami, sumami, sandaczami czy karpiami – które spotkać można w zbiorniku Poręba I? – Po złowieniu trafiają do siatek i kontenerów z wodą. Dbamy o nie, by w dobrej kondycji mogły z powrotem wrócić do wody – tłumaczy Krzysztof Charaziński, tegoroczny zwycięzca. Wygranym gratulujemy!

Projekt został dofinansowany przez Gminę Poręba w ramach zadania „Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Poręba”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię