Złote i diamentowe gody

0
205

26 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji złotych i diamentowych godów. To magiczne święto obchodziły 22 pary małżeńskie, które miłość, wierność i uczciwość małżeńską przysięgały sobie 50 i 60 lat temu.

Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i gratulacji, które przekazali jubilatom burmistrz miasta Ryszard Spyra, przewodnicząca Rady Miasta Urszula Milka, kierownik USC Halina Firek oraz z-ca kierownika USC Zbigniew Sałaciński. Medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” z 50–letnim stażem przyznane przez Prezydenta RP odebrali: Elżbieta i Jan Arczyńscy, Wiesława i Henryk Balcerowscy, Aneta i Jerzy Błach, Mieczysława i Zygmunt Drabek, Wiesława i Aleksy Flak, Krystyna i Stefan Gajek, Genowefa i Henryk Garczyk, Regina i Wiesław Grabiś, Zofia i Wacław Kołodziejczyk, Aurelia i Lech Kurzawa, Marianna i Leszek Majewski, Anna i Wiesław Mazur, Wiesława i Wiesław Myrta, Krystyna i Wonisław Pałucha, Jadwiga i Jerzy Rok, Janina i Wiesław Rok, Zofia i Radzisław Sokołowscy, Jadwiga i Marian Spyra, Anna i Gabriel Zych, Wanda i Gustaw Jurczyk.

Listy pochwalne z okazji 60 lat pożycia małżeńskiego otrzymali Aurelia i Czesław Korkus oraz Elżbieta i Wiesław Pacan.Uroczystość uświetnił występ zespołu wokalnego „Retro” z Miejskiego Ośrodka Kultury, który specjalnie na tę okazję przygotował część artystyczną.
Większość małżeństw poznała się na organizowanych w Porębie zabawach tanecznych i podczas pracy w FUM Poręba. Przy tradycyjnej lampce szampana jubilaci wspominali, wydawałoby się, nie tak dawne lata narzeczeństwa. Podkreślali, że złote gody to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają minione chwile.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię