Zespół Szkół w Porębie dostanie mobilną pracownię multimedialną

0
280

Taki jest efekt uczestnictwa szkoły w ogólnopolskim konkursie. Miło nam ogłosić, że Technikum im. Mikołaja Kopernika, które wchodzi w skład Zespołu Szkół w Porębie, wygrało pracownię multimedialną, a co za tym idzie, lepsze możliwości edukacji cyfrowej. 

Konkurencja była naprawdę duża. Do ogólnopolskiego konkursu #OSEWyzwanie zgłosiło się aż 1606 szkół z całego kraju. I choć porębskie technikum sukcesywnie uczestniczy w konkursach, dzięki którym rozwija kompetencje swoich uczniów wzbogacając m.in. bazę dydaktyczną, chyba nikt do samego końca nie był pewien wygranej. Tymczasem miło nam ogłosić, że nasza placówka znalazła się wśród laureatów #OSEWyzwanie. Efekt? Nagroda w postaci mobilnej pracowni multimedialnej. Dzięki niej szkoła będzie mogła prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.  

Szanowne grono przyznało nagrody

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło 15 listopada na terenie Częstochowskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Na uroczystości obecni byli m.in. Katarzyna Koszalska z Ministerstwa Cyfryzacji, Rafał Lew-Starowicz Z Ministerstwa Edukacji Narodowej, Jacek Szczotka Wicekurator Śląski, wizytator Andrzej Mróz Kuratorium Oświaty w Katowicach, Bartłomiej Klinger zastępca dyrektora NASK, dr Agnieszka Wrońska NASK, Maciej Dudkiewicz kierownik NASK, Tomasz Łukawski NASK oraz Tomasz Wolny – prezenter telewizyjny prowadzący m. in. Panoramę oraz Pytanie na Śniadanie. Porębskie technikum reprezentowała Beata Mędrecka-Bańka – dyrektor placówki.

Konkurs z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji

Konkursu #OSEWyzwanie odbywał się w ramach projektu OSE, którego celem jest zapewnienie szybkiego i bezpiecznego Internetu każdej szkole w Polsce. Program powstał z inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy. 

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Jego uczestnicy musieli dokonać m.in. zgłoszenia szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Zwycięzcom, a przede wszystkim dyrekcji naszego technikum, serdecznie gratulujemy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię