Zatoczka przy ul. Zakładowej znikła. Co powstało w jej miejsce?

0
270

Dwa cele, choć przedsięwzięcie tylko jedno. Mowa o likwidacji zieleńca z ulicy Zakładowej. Skutek? Zwiększono bezpieczeństwo pieszych, a także liczbę miejsce postojowych w centrum Poręby.

Zieleniec przy ul. Zakładowej, tuż na wprost tzw. hotelowca. To ten fragment w centrum naszego miasta zmienił się nie do poznania. Ekipa budowlana zdemontowała zielone elementy, wyasfaltowała część nawierzchni, uzupełniła również ubytki w asfalcie. Lada chwila – jak informuje Urząd Miasta w Porębie – na tak przygotowanym terenie pojawią się poziome linie, wyznaczające nowe miejsca parkingowe. Łącznie będzie ich aż osiem.

Co stało się przyczynkiem takich zmian? – Cele były dwa – podkreślają przedstawiciele Urzędu Miasta. Jeden z nich to kwestia zwiększenia miejsc parkingowych w centrum Poręby. Druga – ważniejsza – to kwestia poprawy bezpieczeństwa w okolicy sąsiedniego przejścia dla pieszych.

Wcześniej zieleniec nieco utrudniał widoczność, jego likwidacja polepszy zatem bezpieczną komunikację w tym miejscu. Tym samym, dzięki jednemu przedsięwzięciu, władze Poręby osiągnęły dwa ważne cele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię