Zajączek na skwerku. Poręba zrobiła się całkiem wiosenna

0
149

Najpierw wiosenne porządki, później wiosenne dekoracje. Nasze miasto wraz z przyjściem tej pięknej pory roku, wypiękniało.

Tradycyjnie już wraz z nadejściem wiosny robimy wielkie porządki. Kiedy my sprzątamy nasze domostwa, służby miejskie zajmują się porządkami w naszym mieście. O czystość Poręby dba Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dzięki swoim nowym nabytkom – dwóm ciągnikom o imionach „Henryk” i „Helenka” – pracownicy spółki oczyścili już miejskie chodniki i drogi. To jednak tylko początek wiosennych nowości.

Właściciele psów mają udogodnienie
Porębski MPWiK zajął się już między innymi wiatami przystankowymi. – Zostały gruntownie umyte – podkreślają przedstawiciele spółki. Zamontowano także pojemniki na psie odchody, o korzystanie z których proszeni są wszyscy właściciele czworonogów.

Wiosenna niespodzianka ze skwerku
Temperatura powietrza jest już na tyle wysoka, że działać zaczęły także miejskie fontanny; ta pod Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz ta na skwerku w centrum miasta. Tutaj pojawiła się także dodatkowa atrakcja. To… króliczek zwiastujący wiosnę i symbolizujący święta Wielkiej Nocy. Własnoręcznie wykonali go pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. – Jest ekologiczny, bo powstał z materiałów z odzysku – zapewniają jego autorzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię