Wyżyli się na znakach drogowych

0
203

Powykrzywiane i pourywane znaki drogowe. W nocy z 11 na 12 sierpnia, wandale urządzili sobie marsz ulicą Chopina. – Mogło dojść do wypadku – przestrzega Urząd Miasta Poręba. Na szczęście przywróceniem sytuacji do porządku szybko zajęły się odpowiednie służby.

Kilka tygodni temu zdewastowali jedną z wiat przystankowych. Teraz, w nocy z 11 na 12 sierpnia, wandale za swój cel wzięli sobie… znaki drogowe stojące wzdłuż ulicy Chopina (aż do przejazdu kolejowego).

– Niektóre ze znaków drogowych były przechylone, niektóre nawet poprzestawiane – informują przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie. Zaznaczają, że w takiej sytuacji, zwłaszcza w momencie, gdy naszymi ulicami porusza się pojazd spoza miasta, dojść mogło do niebezpiecznej sytuacji.

To jednak nie wszystko. Część swojej „energii” chuligani użyli także do zniszczenia koszów na śmieci stojących przy ul. Chopina. Straty łącznie wyniosły kilkaset złotych, a sprawa została zgłoszona na policję.

– Apelujemy po raz kolejny: nie niszczmy wspólnej własności! Miasto to przestrzeń, która służyć ma nam wszystkim, a pieniądze, które wydać musieliśmy na naprawę znaków drogowych, można było spożytkować lepiej, na nowe inwestycje – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię