Wyjątkowy koncert. W cieniu wyjątkowej wieży

0
180
Wyjątkowy koncert. W cieniu wyjątkowej wieży

W tym roku obchodzi 220-lecie budowy. Z tej okazji w połowie czerwca, w cieniu wieży gichtowej w Porębie, bo o niej właśnie mowa, odbył się wyjątkowy koncert.

Mieści się przy ul. Fabrycznej i jest jedynym zarejestrowanym zabytkiem naszego miasta. Wieża gichtowa (wyciągowa) została zbudowana w 1798 roku, by służyć do transportu wsadu wielkopiecowego, gdzie przetapianie były rudy. Zbudowano ją z ciosowego kamienia wapiennego na zaprawie wapiennej. Ma kształt prostopadłościanu, a tuż przy wieży znajduje się brama zasklepiona półkolebką.

To właśnie tutaj, 15 czerwca odbył się kolejny koncert w cyklu „W cieniu wieży gichtowej”. W tym roku zbiegł się z jubileuszem 220-lecia jej wybudo

wania.

Czas słuchaczom umiliły zespoły wokalne: „Muzo Skrzaty”, „Sweet Voices”, „Złota Jesień – bis”, zespół „MGM” a także Ewa Olszańska-Rok i Tomasz Suszek.

Burmistrz miasta – Ryszard Spyra i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Karolina Ostrowska złożyli podziękowania wszystkim uczestnikom za udany koncert oraz przybyłym widzom za wspaniałą zabawę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię