Wspólne czytanie nowel

0
119

8 nowel polskich dla podkreślenia charakteru ósmej edycji Narodowego Czytania wybrzmiało podczas tegorocznej akcji czytania dzieł klasyki literatury polskiej. W tym szczególnym dniu inicjatorzy i organizatorzy Narodowego Czytania w całym kraju spotkali się w bogatym, ujętym w mistrzowskim stylu i z niezwykłą plastycznością świecie refleksji nad człowiekiem i społeczeństwem, który prezentują utwory Bolesława Prusa, Marii Konopnickiej, Elizy Orzeszkowej, Stefana Żeromskiego, Władysława Reymonta, Henryka Rzewuskiego, Brunona Schulza i Henryka Sienkiewicza.

W Porębie czytanie nowel odbyło się 13 września w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Porębie. Organizatorzy przy wsparciu zaproszonych do czytania gości popularyzowali czytelnictwo dzieł klasyki literatury polskiej oraz piękno języka polskiego. Lektorzy przeczytali fragmenty noweli Elizy Orzeszkowej „Dobra Pani”.

Obok czytania odbyła się również inscenizacja noweli Bruno Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków” w wykonaniu aktorów Teatru „Na Przekór” działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie w reżyserii Doroty Zieleniec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię