Wprowadzenie stopni alarmowych

0
133

W związku z obchodami 75 rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego – KL Auschwitz-Birkenau, zarządzeniem Nr 6 Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 stycznia 2020 r. w sprawie wprowadzenia stopni alarmowych, od dnia 23 listopada 2020 r. od godziny 00.01 do dnia 29 grudnia 2020 r. do godz. 23.59 na terenie województwa małopolskiego wprowadza się drugi stopień alarmowy „BRAVO”, a na pozostałym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej wprowadza się pierwszy stopień alarmowy „ALFA” oraz pierwszy stopień alarmowy CRP – „ALFA-CRP”.

Stopień alarmowy „ALFA” ma charakter ogólnego ostrzeżenia. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności. W tych dniach należy zwracać uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach gromadzenia się większej ilości osób. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej podejrzane.

Wszelkie niepokojące i nietypowe sytuacje oraz zagrożenia powinny być zgłaszane policji za pośrednictwem numerów telefonu 112 oraz 997.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię