Wojewódzki Dzień Edukacji Narodowej

0
106

17 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono odznaczenia oraz nagrody pracownikom oświaty z województwa śląskiego. Uroczystość odbyła się w Sali Złotej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Dzień Edukacji Narodowej jest świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, upamiętniającym rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku.

– Nauczyciel stanowi autorytet i wzór dla ucznia. Dzieli się nie tylko swoim doświadczeniem zawodowym, ale również mądrością życiową – powiedziała Kurator Urszula Bauer dziękując wszystkim wyróżnionym.

W uroczystości uczestniczyli Wojewoda Śląski, dyrektorzy delegatur województwa śląskiego oraz przedstawiciele związków zawodowych. Ze szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat zawierciański w uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej Medalem Komisji Edukacji Narodowej została odznaczona Beata Mędrecka-Bańka dyrektor Zespołu Szkół w Porębie. Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej uhonorowany został Mariusz Kołton nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Porębie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię