Władze Poręby zamykają Orlika i place zabaw

0
304

– Trzeba dmuchać nawet na zimne – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra. W związku z zagrożeniem zarażenia się koronawirusem, podjęto decyzję o natychmiastowym zamknięciu porębskiego Orlika oraz miejskich placów zabaw dla dzieci.

– Mając na uwadze stwierdzone zagrożenie epidemiologiczne informuję, iż wszelkie służby na terenie Powiatu Zawierciańskiego są postawione w stan szczególnej gotowości – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

W trosce o zdrowie mieszkańców i porządek publiczny burmistrz wydał już szereg zaleceń, które mają charakter profilaktyczny. Wśród nich znalazł się m.in. apel o unikanie dużych skupisk ludzkich, nie wychodzenie bez konieczności z domu, załatwianie spraw urzędowych za pośrednictwem telefonu lub internetu. 

Teraz władze Poręby robią kolejny krok – zamykają porębskiego Orlika, a także miejskie place zabaw. Przy furtkach w tychże miejscach już pojawiła się biało-czerwona taśma oraz kartki z informacją o zakazie korzystanie z wyżej wymienionych miejsc. 

Przypomnijmy; w czwartek, w 12 marca stwierdzono już 51 przypadków zarażenia COVID-19 w Polsce. Niestety, do tej pory jeden przypadek okazał się śmiertelny. To 57-letnia kobieta, która przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. W tym samym czasie w szpitalu w Zawierciu, przebywały dwie osoby ze stwierdzonym koronawirusem. Jedna w stanie średnim, druga określanym jako poważny.

– Raz jeszcze apeluję o ostrożność i zachowanie szczególnej higieny. Apeluję również o odpowiedzialność za siebie i innych. Jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy, pozostańmy w domu, maksymalnie ograniczając kontakty i skontaktujmy się z Sanepidem w Zawierciu – mówi burmistrz Spyra.

Przypomina, że poza zajęciami w szkołach i przedszkolu, odwołane zostały wszystkie masowe imprezy, w tym zajęcia w Miejskim Ośrodku Kultury w Porębie i Miejskiej Bibliotece Publicznej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię