Wirus nie pokrzyżował im planów. Porębscy urzędnicy się szkolą

0
173

Chcą zwiększać swoje kompetencje, by jak najlepiej służyć mieszkańcom naszego miasta. Nic dziwnego, że planów rozwoju nie pokrzyżował im nawet koronawirus. Porębscy urzędnicy szkolą się on-line.

Trwają zwykle godzinę lub półtorej. Co ważne, dzięki wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju, szkolenia typu webinar są bezpłatne, wystarczy się tylko zarejestrować. Dzięki takiemu rozwiązaniu, urzędnicy z Poręby, mimo ciągłego zagrożenia zarażenia się koronawirusem, szkolą się i ulepszają swoje kompetencje. 

Wdrażają się w nowe technologie

Czym są szkolenia typu webinar? – To nowa technologia, która stała się popularna w momencie, gdy z powodu zagrożenia związanego z Covid-19, nie wskazane jest spotykanie się w większych grupach czy wyjazdy – mówi Kamil Kowalik, kierownik Referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Poręba, który uczestniczył w kilku służbowych webinarach. 

Szkolą się na miejscu

Jak wygląda takie szkolenie? To coś w rodzaju wideokonferencji. W praktyce rzecz ujmując; spotkanie za pośrednictwem komputera, przy czym rozmówcy nie tylko się słyszą, ale również widzą. Wszystko on-line, czyli w czasie rzeczywistym. 

W ostatnim czasie porębski Urząd Miasta odbył kilka szkoleń tego typu. – Kilka dni temu przeszliśmy szkolenie dotyczące „Ewidencjonowania nieruchomości publicznych” – mówi Klaudia Kratochwil z porębskiego Referatu Nieruchomości i Mienia Komunalnego. 

Rozwiązania z czasach pandemii 

Odbyło się też internetowe spotkanie pod hasłem „Inpost Urząd 24” oraz „Spotkanie ws. przygotowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Subregionu Centralnego”. 

– W czasie pandemii nie ustajemy w wysiłkach, by zwiększać swoje kompetencje, jak najlepiej obsługiwać naszych petentów, a jednocześnie zapewnić i urzędnikom, i mieszkańcom bezpieczeństwo – podkreśla burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię