Wiosna została odnaleziona

0
256

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie dnia 28 marca 2019 r., w czwartek na przedstawieniu pt. „ W poszukiwaniu Wiosny” zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, muzyczne, wokalne oraz taneczne wobec zaproszonych gości Burmistrza Miasta Poręba Pana Ryszarda Spyry, Przewodniczącego Rady Miasta Poręba Pana Marcina Kuci, Radnego Rady Powiatu Zawierciańskiego Pana Karola Hadrycha, Radnych Rady Miasta Poręba, Skarbnika Miasta poręba Pani Joanny Muchy, rodziców, rodzeństwa, dziadków i całej społeczności Poręby. Na przedstawienie zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy miasta Poręba, zachęcały do tego kolorowe plakaty, rozwieszone w mieście oraz w Przedszkolu.

Przedstawienie przyciągnęło tłumy na widownię i tylko potwierdziło fakt, że nie ma nic bardziej cieszącego i wzruszającego niż podziwianie małych aktorów, którzy spontanicznie, szczerze, otwarcie i tak jak tylko najlepiej potrafili zaprezentowali się na scenie. Rodzice nie kryli wzruszenia, były oklaski, okrzyki zachwytu, pewnie niejednemu z rodziców zakręciła się łza w oku. Na scenie prawdziwie zawitała wiosna, sprawiła to scenografia, stroje, barwne rekwizyty, radosne rytmy i wspaniałe tańce, ale największe znaczenie miała atmosfera, która była po prostu gorąca! Dało się odczuć te emocje, które łączą publiczność z występującymi! Występ artystyczny powstał na podstawie scenariusza napisanego we współpracy z wszystkimi nauczycielkami. Przez poszczególne sceny przeprowadzali publiczność narratorzy z grup starszaków. Czterolatki – „Pszczółki” zaśpiewały piosenkę „ Przyszła do nas wiosna” z akompaniamentem na instrumentach perkusyjnych. Czterolatki – „Zajączki” zaprezentowały taniec „ Wiosenne cha-cha”, była to choreografia z pomponami. Z przytupem i gitarami w klimat wiosny wprowadziła nas piosenka Skaldów „Wiosna” w wykonaniu sześciolatków – „Motylki” i „Kaczuszki”. Solowym występem popisała się Ewa Pałęga. Pięciolatki „Żabki” w przepięknych kostiumach zadeklarowały „Przyjście wiosny”. Taniec „Biedronek” trzylatków do muzyki klasycznej z wstążkami zachwycił profesjonalnym wykonaniem oraz kostiumami. „Marcowe żaby” wywołały w piosence „Jeżyki” – trzylatki. Maluszki wystąpiły z układem baletowym do utworu Rondo Alla Turca. Pięciolatki „Tygryski” w przebraniach pokazały inscenizację wiersza „ Dni wiosenne” oraz po krakowsku na ludowo wytańczyły wiosnę „Wiosennym krakowiakiem” Zwieńczeniem był taniec stokrotek w wykonaniu „ Motylków i Kaczuszek”, w którym widać było profesjonalne podejście dzieci do występu, z gracją, w rytm melodii dziewczynki odtworzyły układ taneczny z wielkimi kwiatami w dłoniach. Do magicznej krainy wiosny przeniósł publiczność taniec „Walc kwiatów” z baletu „ Dziadek do orzechów” który zatańczyły „Pszczółki”. Na koniec Paulinka Rauk profesjonalnie zaprosiła wszystkie dzieci do piosenki „Maszeruje wiosna” i wtedy na scenie pojawiła się Pani Wiosna! Wspaniała, cała we kwiatach, z uśmiechem i bukietem w dłoni – Michalina Weselska. Należy wspomnieć, że przygotowanie programu artystycznego trwało kilka tygodni, każda grupa pod okiem swoich wychowawców ćwiczyła recytację, układy taneczne z rekwizytami, wokal oraz instrumentalizację. Dzieci bardzo często same przygotowywały rekwizyty np.,: opaski lub poproszeni o pomoc rodzice, mamy które szyją. Ponadto rodzice przygotowali wspaniały poczęstunek w formie ciast, zorganizowali również napoje.

Na zakończenie Pani dyrektor Agnieszka Andrzejewska wraz z burmistrzem Panem Ryszardem Spyrą złożyli podziękowania wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie. Szczególne podziękowania skierowano do koordynatora projektu Pani Joanny Wójcik, która planowała poszczególne etapy działań i czuwała nad ich spójnością i efektywnością. Podziękowania otrzymały wychowawczynie grup przedszkolaków za przygotowanie dzieci do występów, panie z personelu przedszkolnego, które czuwały nad bezpieczeństwem podopiecznych i pomagały podczas występu, Pani Dyrektor Karolina Ostrowska za udostępnienie sali widowiskowej, Panu Mateusz Noszczyk za nagłośnienie, personel MOK za udostępniony warnik i pomoc udzieloną w organizacji poczęstunku. Jeżeli ktoś nie widział jeszcze wiosny w tym roku, to nie był na przedstawieniu Przedszkola Miejskiego nr 1 w Porębie, gdzie wiosna została odnaleziona, oj została!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię