Wielkie brawa! Porębianin ze złotym medalem w ju-jitsu

2
526
Wielkie brawa! Porębianin ze złotym medalem w ju-jitsu

Duma nas rozpiera. Damian Paszewski, 36-letni zawodnik ju-jitsu i mieszkaniec Poręby, zdobył złoty medal na lipcowych Mistrzostwach Europy Ju-Jitsu Gliwice 2018.

Trenuje od 19 lat. – Od momentu pierwszej wizyty w jednym z klubów sportowych w Zawierciu – wspomina Damian Paszewski. I choć w swoim domu, w gablotach i na półce, ma niemal trzydzieści medali z mistrzostw Polski, Europy i świata, jest niezwykle skromny. – By być w czymś naprawdę dobrym, w treningi włożyć trzeba wiele wysiłku – przyznaje zawodnik Klubu Sportów Walki Arashi w Zawierciu.

Zdobyli najwyższe odznaczenie. Poręba pęka z dumy
Pan Damian, wraz ze swoim trenerem – Ryszardem Matuszczykiem, w połowie lipca wzięli udział w odbywających się w gliwickiej hali sportowej Mistrzostwach Europy w Ju-Jitsu. Skutek przerósł oczekiwania. – Zdobyliśmy złoto – mówi z dumą w głosie porębianin. Dodaje, że walki były zacięte, bo wielu zawodnikom mocno zależało na zwycięstwie. Mógł być tylko jeden.
– Z wielką dumą przyjęliśmy tę informację. Cieszymy się, że w mamy w naszym mieście złotego medalistę – mówi Ryszard Spyra, burmistrz Poręby. Dodaje: – Panu Damianowi gratuluję i życzę dalszych sukcesów – .

Rodzina czuje się z nim nad wyraz bezpiecznie
Medalistę spotkać można m.in. na zajęciach ju-jitsu dla dzieci, które prowadzi w naszej Szkole Podstawowej nr 2. – Cieszą się dużym zainteresowaniem. Mnie jest niezwykle miło obserwować, jak młodzi trenują z uporem i motywacją, a nie siedzą na przykład w domu przy komputerze – przyznaje pan Damian. Prowadził też kursy samoobrony dla kobiet. Choć mając przy boku takiego mężczyznę jak pan Damian, z pewnością czuć można się wyjątkowo bezpiecznie. – Tak właśnie jest – potwierdzają najbliżsi naszego medalisty.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię