Wielki sukces porębskiego monitoringu!

0
1335

Zuchwała kradzież w domu przy ul. Wyzwolenia zakończyła się wielkim policyjnym sukcesem. Sprawcę wykryto dzięki miejskiemu systemowi monitoringu.

95 tysięcy złotych. Tyle zniknęło z domu przy ulicy Wyzwolenia w Porębie. – Do włamania doszło 14 lutego bieżącego roku. Sprawca wyniósł z domu pieniądze i odjechał pozostawionym nieopodal samochodem – informuje Kierownik Posterunku Policji w Porębie. mł. asp. Piotr Szewczyk.

To właśnie środek lokomocji, którym uciekał sprawca przestępstwa, pozwolił policji go namierzyć. – Przejrzeliśmy wnikliwie nagrania z monitoringu miejskiego. Wyłowiliśmy podejrzany samochód, a następnie prześledziliśmy jego trasę. Dzięki nagraniom z kamer, sprawca został zatrzymany – relacjonuje aspirant. 

Więcej informacji o zatrzymanym policja – ze względu na dobro toczącego się śledztwa – nie chce zdradzać. Niemniej jednak jest to pierwszy taki przypadek wykrycia przestępstwa w Porębie, przy użyciu systemu miejskiego monitoring.

Przypomnijmy: w mieście działa już 26 kamer. – System się sprawdza, mieszkańcy czują się bezpieczniej, sprawcy nie mogą już czuć się bezkarnie. W tym roku planujemy rozszerzyć monitoring o kolejne kamery – zapowiada Urząd Miasta w Porębie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię