Wieczór Poetycko – Muzyczny

0
87
poetycko-muzyczny

1 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się Wieczór Poetycko – Muzyczny . To pierwsze tego typu spotkanie, podczas którego artyści i widownia usiedli przy wspólnym stole, aby posłuchać twórczości poetyckiej zaproszonych gości: Ewy Olszańskiej – Rok, Małgorzaty Matery oraz Marcina Janeczka.
Są to porębianie, znani ze swojej działalności kulturalnej i artystycznej, jednak na co dzień zajmujący się czymś innym niż poezją, dlatego wieczór ten był świetną okazją do zaprezentowania wierszy, które tworzą od lat. Ich twórczość ujrzała światło dzienne w prasie (także zagranicznej ), w konkursach oraz wydanych dwóch tomikach poezji pani Małgorzaty, z których jeden podarowała bibliotece.
Wśród uczestników wieczoru także zadebiutowały panie Janina Gajek oraz Alicja Gadziomska, które przedstawiły własne wiersze. Panie są członkiniami Dyskusyjnego Klubu Książki i również porębiankami. Klimatu wieczoru dopełniła piękna muzyka jazzowa na żywo w wykonaniu saksofonisty tenorowego Piotra Łaty. Utwory światowej sławy zagrały nie tylko w uszach, ale i w duszy. Spotkanie umilił również słodki poczęstunek i dobra kawa.
Mamy nadzieję, że atmosfera wieczoru zachęciła artystów i uczestników do dalszych tego typu spotkań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię