Uwaga na fałszywe SMS-y!

0
471

„Dokonaj opłaty albo skierujemy sprawę do sądu” – Urząd Miasta w Porębie przestrzega przed SMS-ami tej treści. To próba wyłudzenia pieniędzy.

Choć w pierwszym momencie SMS takiej treści zaskakuje, trudno nie odnieść wrażenia, że jest to informacja z urzędu. 

„Informujemy, że nie otrzymaliśmy spłaty zadłużenia podatkowego za rok 2019. Dokonaj opłaty 3,71 zł albo skierujemy sprawę do sadu https://podatek-gov.org/5512” – (oryginalna pisownia) brzmi SMS, który otrzymał już pewnie niejeden mieszkaniec naszego miasta.

Tymczasem, jak przestrzegają przedstawiciele Urzędu Miasta w Porębie, to zwykła próba wyłudzenia pieniędzy. Kwota, podana w SMS-ie nie jest wysoka, dlatego na taki „haczyk” dość łatwo się złapać. Problem w tym, że często w momencie kliknięcia w link podany na końcu wiadomości SMS, nasz smarfon lub komputer zostają zainfekowane programem, który może umożliwić oszustom dostanie się do naszego konta bankowego. 

O takim niebezpieczeństwie niedawno informowało także Ministerstwo Finansów. Ostrzeżenie dotyczy SMS-ów z informacją o zadłużeniu na indywidualnym rachunku podatkowym. „Twój indywidualny rachunek podatkowy wykazuje obciazenie w kwocie 6.18 PLN. Prosimy splacic zadluzenie, aby uniknac egzekucji.”(oryginalna pisownia).

– Bądźmy ostrożni, nie dajmy się zwieść – apeluje burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię