Uwaga! Antyterroryści opanują porębski wieżowiec

0
120

Ćwiczenia służb antyterrorystycznych w Porębie – 28 września 2017 roku

Uwaga! Antyterroryści opanują porębski wieżowiec
Budynek przy ul. Zakładowej 1 w Porębie, czyli dawna Fabryka Urządzeń Mechanicznych, już w najbliższy czwartek stanie się miejscem niecodziennych wydarzeń.

28 września ćwiczenia odbędą tu policjanci z kilku jednostek antyterrorystycznych z południa Polski. – Będzie to desant na tereny zurbanizowane – mówi dowódca Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Katowicach.

Widowiskowy szturm na „szybkiej linie”

W ramach ćwiczeń będzie można zobaczyć m.in. szturm na wieżowiec przy pomocy tzw. szybkiej liny. Metoda fast roping to technika zjazdu na linie bez wykorzystania sprzętu wspinaczkowego. „Szybka lina” stosowana przez oddziały desantowo-szturmowe, ale także przez ratowników, to jedna z najbardziej efektywnych metod lądowania desantu przenoszonego na pokładzie śmigłowca.
W ćwiczeniach weźmie udział helikopter Mi-8.

Dobre miejsce na manewry

Porębski budynek FUM-u od momentu likwidacji tutejszej fabryki, stoi zamknięty na cztery spusty. Wstęp jest tu zakazany, ale miejsce – jak podkreślają organizatorzy ćwiczeń – jest na taki cel idealne. – Służby antyterrorystyczne to prestiżowe i wysoko wykwalifikowane jednostki militarne, ale jak wszystkie – muszą mieć gdzie potrenować swoje umiejętności. Nieodpłatnie udostępniliśmy im nieruchomość przy ul. Zakładowej 1 – mówi burmistrz Poręby Ryszard Spyra.

Ćwiczenia potrwają kilka godzin, rozpoczną się od ok. godz. 9.

Zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów.
Urząd Gminy Poręba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię