Turniej piłki nożnej U-12 z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

0
157

4 listopada 2018 r. pod patronatem Burmistrza Miasta Poręba R.Spyry oraz Prezesa MKS „Poręba” P.Szczerby odbył się turniej piłki nożnej U-12 z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W turnieju wzięły udział cztery zespoły złożone z zawodników do lat dwunastu: KS Piliczanka Pilica, KS Źródło Kromołów oraz dwie drużyny MKS-u „Poręba”. Zawody odbyły się na zasadzie gry „każdy z każdym” po 30 minut.

W wyniku rozegranych spotkań osiągnięto następujące rezultaty:

  • MKS I Poręba – Źródło Kromołów 3 : 0
  • MKS II Poręba – Piliczanka Pilica 3 : 0
  • MKS I Poręba – Piliczanka Pilica 2 : 1
  • MKS II Poręba – Źródło Kromołów 3 : 0
  • Źródło Kromołów – Piliczanka Pilica 1 : 1
  • MKS I Poręba – MKS II Poręba 1 : 2

Tabela:
1) MKS II Poręba 3 9 8:1
2) MKS I Poręba 3 6 6:3
3) Piliczanka Pilica 3 1 2:6
4) Źródło Kromołów 3 1 1:7

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz puchary. Przyznano również nagrody indywidualne bo czymże byłaby piłka nożna bez gwiazd? Głosem trenerów wszystkich drużyn nagrody indywidualne trafiły w następujące ręce:
Najlepszy strzelec – Adrian Konieczniak (MKS II Poręba) – 3 gole.
Najlepszy bramkarz – Maksymilian Drabek (MKS II Poręba).
Najlepszy zawodnik – Szymon Pleban (Źródło Kromołów).

Turniej stał na naprawdę świetnym poziomie sportowym i dostarczył wielu emocji samym zawodnikom jak i kibicom, z których największą grupę stanowili rodzice zawodników. Turniej rozgrywany był w słoneczny ale zimny dzień. Aby rozgrzać wszystkich przybyłych kibiców i uczestników zorganizowano punkt z gorącą herbatą i kawą oraz pysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców. Na zakończenie turnieju, tuż po wręczeniu nagród wszystkie zebrane na stadionie osoby zostały poczęstowane gorącymi kiełbaskami i smacznym żurkiem. Całym rozgrywkom towarzyszyła świetna atmosfera i aż trochę żal, że dzień ten tak szybko minął…

Turniej zorganizował MKS Poręba przy udziale osób wspierających tę inicjatywę, którym pragnę gorąco podziękować.
Dziękujemy Panu Burmistrzowi Ryszardowi Spyrze, Pani Dyrektor MOK Karolinie Ostrowskiej oraz naszym sponsorom Panu Robertowi Malickiemu, Państwu Katarzynie i Tomaszowi Kwapisz oraz Panu Sebastianowi Dworakowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj swoje imię